Eugent Bushpepa – Prane Finishit

Em
Yjet ne kte nate sonte po ndricojne me gjate
Am
Ndizen si me nje magji nje deshire, nje energji
Em
Ti vrapo
Em
I vetem sonte rend dhe pse rruga ty te tremb
Am
Per nje ndienje qe te rremben
Sepse koha pas nuk kthen.
Em
Ti vrapo
Am
Dhe kur zjarri i kohes bosh
D
Te ka djegur s’ecen dot
B
Gjej pak force te ngrihesh prape
Te vazhdosh te ecesh

Ref:
Em
Jo mos u ndal
Jo mos rri pas
D
Mos vono qe qe te shkosh lart
C
Merre veten nen kontroll
B
Thuaji diellit do te shoh
Em
Do te dehesh do te humbesh
D
do te zgjohesh kur te mundesh
C
Sonte luaj si te jete,
B
e fundit nate ne kete qytet

Em
Nuk ka gje ne bote qe ti nuk e ben dot sot
Am
Qe nuk digjet nen pasion
Me nje flake qe te verbon
Em
Mos ndalo!
Em
Lodhjen mos e ndiej
Prane finishit atje tej,
Am
tempuj drite do te gjesh
Duhet çastin ta rrembesh
Em
Ti vrapo
Am
Dhe kur zjarri i kohes bosh
D
Te ka djegur, s’ecen dot
B
Gjej pak force te ngrihesh prape
Te vazhdosh te ecesh

Ref: 3x

EM
Jo mos u ndal
Jo mos rri pas
D
Mos vono qe qe te shkosh lart
C
Merre veten nen kontroll
B
Thuaji diellit do te shoh
Em
Do te dehesh do te humbesh
D
do te zgjohesh kur te mundesh
C
Sonte luaj si te jete,
B
e fundit nate ne kete qytet