Alban Skenderaj & Kthjellu – Dicka

Am
Diqka qe me ngacmon

Am
Diqka qe me pushton

C
Diqka qe nuk Arrij

G
Diqka qe vjen nga ti..

Diçka më ka verbuar
Nuk isha i mësuar
Më bën të fluturoj
Vetëm keqkuptoj

Dm
Qe ateher

C
Kohen nuk e kam Ndier

F
Zerin ta ndegjoj

G
Dhe boten e harroj

Ref….

Am
Gjerat nuk kan me vler

Am
Kur zerin ta Ndegjoj

Dm
Dhe un si per her

G
Boten e harroj …