Altin Goci – Jo me pa ty

Bm                    A

Kjo nate po fle si ti atje

G                           F#m

me friken mbyllur larg

Bm                   A

gersheta hene do mbeten lart

G                       F#m

si fjale qe kur si thame

G

dhe dita krahet do hap ngadal

F#m                   A

e zbrazet si kjo nat

G5                                        A5 

mengjeze dimri do ngrin me mall

 

sa zhurm ka sot ne letrat bosh

qekur sto vin te ty

si tinguj fjalesh te thena kot

me humb perdit ne sy

erdhi koha tani do ikim

se djelli po agon

kam marr mevete nje ark me endra plot

 

ref

D        A

zgjohu pra

Bm                                 A

A e di qe prap dhe sot do lodhem

G        F#m

zgjohu pra

G                           A

si zjarr qe digjet brenda

do ngrihem lart

aq lart sa ti te mos me shohesh

do ngrihem lart

mbi floket qe sti ndjeva prap

 

asgje spo ndodh pasqyrat bosh

perplasen dhe ste gjejn ty

si tinguj fjalesh te thena kot

me humb petdit ne sy

erdhi koha tani do ikim

se djelli po agon

kjo ark me endra gjith detin po humb sot

 

ref  zgjohu pra…