Stefi & Endri Prifti – Kacurrelja (2)

Kapotasti ne perden e pare

Intro: Em Em Em Em

Strofa:

Em (Mi-)          Am (La-)

Me ndihni shoke, te gjithe toke

C (Do+)      Em (Mi-) 

Per hallin tim jo te vogel

Em              Am

Ka disa dite jam tu merzite

C                Em

A do te gjeje ndjenja zemren?

Em                 Am

Ne lagjen time has nje shitore

C             Em 

Ku ka dhe karamela

Em               Am

Por kryesorja eshte punetorja

C            Em

Me floket kacurrela 

Refreni:

D                  Em

O dredh o dredha dredha

D               Em

O si ajo s’ka t’tjera

D                 Em 

E embel si karamelja

D                 Em

Kjo vajze me kacurrela

Keshtu luhet e gjithe kenga, ne mungese te kapotastit mund ta luani Fm A#m C# Fm

Per fillestaret te cilet s mund te kapin ritmin: Fillimisht akordin e pare, pra Em luheni poshte, lart dhe bllokim. me pas vazhdoni akordin tjeter, qe eshte serish Em, lart, poshte, lart dhe bllokim, keshtu luani te gjithe akordet e tjera me rradhe deri ne fund te kenges (dmth lart, poshte, lart)