Ardit Gjebrea – Jeto dhe jeten time

Intro:

Ebm Bb7 Ebm Bb7
e|———————-6-7-6—6-7————————————|
B|———-6—–6-7-9————-9-6——————————–|
G|—-8—7—–8———————–8-7—————————-|
D|–8—————————————8————————–|
A|———————————————————————|
E|———————————————————————|

Ebm B
Jeto dhe jeten time po e deshe
Bb Ebm
eja dhe merre, vec jeto……

Ebm
Ata qe sduan dashurine
B
nuk dine se ceshte miresia
F#
folene e ngrene ne erresire
C#
edhe mbi ty leshojne stuhira

Bb7
Se jane mesuar te zvarriten
Ebm
te te helmojne pastaj te vdesin
C#
pa prekur trupin tend te ngrohur
F#
nga afshi i puthjes, ledhatimit

Bb7
Dhe pena ime nis e shkruan
Ebm
kaq e lodhur nga mundimi
C#
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
F#
dhe ndalet lumi, zemerimi

Bb7
Te Dua, Te Dua, Te Dua
Ebm
o fjale hyjnore e kesaj bote
B
u peshperite nga buze e dashuruar
Bb
qe fryme ty te dhane

B
Shume te kerkova gjersa te gjeta
Bb7
dhe nese vdes mos u trishto
B
por ti jeto….

Key change to Em (+1 half-step)
Intro (+1 half-step)

Em
Neper rruget e dashurise
C
enden kenget dhe legjendat
Am
neper vargjet e poetit

zemren ka ajo

B7
Dhe ne vija pentagramesh

derdhet shpirti i nje artisti
C
por dicka pa thene ka mbetur
B7
le te tjeret ta tregojne…

Em C
Jeto dhe jeten time po e deshe
B7 Em
eja dhe merre, vec jeto…

Em
Ata qe sduan dashurine
C
nuk dine se ceshte miresia
G
folene e ngrene ne erresire
D
edhe mbi ty leshojne stuhira

B7
Se jane mesuar te zvarriten
Em
te te helmojne pastaj te vdesin
D
pa prekur trupin tend te ngrohur
G
nga afshi i puthjes, ledhatimit

B7
Dhe pena ime nis e shkruan
Em
kaq e lodhur nga mundimi
D
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
G
dhe ndalet lumi, zemerimi

B7
Te Dua Te Dua Te Dua
Em
o fjale hyjnore e kesaj bote
C
u peshperite nga buze e dashuruar
B7
qe fryme ty te dhane…

C
Shume te kerkova gjersa te gjeta
B7
dhe nese vdes mos u trishto

por ti….

Em C B7 Em
e|—-7————–7-8-7—————————————|
B|——–10-8-8–10——-10-8-7—7-8-7————————|
G|—————————————————————|
D|–9————————————-10-9——————-|
A|—————————————————————|
E|—————————————————————|

C
Dhe jeten time po e deshe…

e|————————-|
B|—–8-7—————–|
G|—9——–7————|

B7 Em B7 Em B7 Em
eja dhe merre por ti jeto…