Ardit Gjebrea – Jon

Intro :  Gm Cm x2

Gm
Me erdhe ne nje kohe te deshperuar

Me dhimbje… Jon

Kur anijet si fantasma

Neper det me aventura

Klithnin: Liberta !

Cm
Dhe syte i kish aty gjithe Shqiperia,
Gm
Ajo dinte si duronte

Po i shkuleshin filizat
Cm
Deti u be mal me njerez,
D7
E toka det me lot

Gm Cm x2

Gm
Dhe ty per here te pare te puthte drita

Ti linde… Jon

Nuk e dije ç’ish gezimi

As dhimbja as mjerimi

Qe flak, godet e rrudh nje toke

Cm
Sot me gjithe foshnjet ne bote je njesoj
Gm
Si ata ti qesh e luan

Kjo eshte vetem nisja juaj
Cm
Por do rritesh do kuptosh
D7
Se fatet s’jane njesoj

Gm
Bekimin merr nga mua

O shpirt i patrazuar
Cm                 Gm
Nje fjale te thene ma degjo

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar
Cm             Gm
Por prape je skllaveri

Cm
Jon, ky emer marre nga deti
G#
Jon, me kenge vale tund djepin
Eb
Jon, dhe ti ja ndjeve aromen
G7
Ta kesh per jete me vete

Cm
Jon, po te lundrosh me ete emer
G#
Jon, e te takohesh me vellezer
Eb
Jon, do te mjaftojne dy duar
G7
Te thuash se je, ti je Jon

Gm
Bekimin merr nga mua

O shpirt i patrazuar
Cm                 Gm
Nje fjale te thene ma degjo

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar
Cm             Gm
Por prape je skllaveri

Gm
Me skllav jo nuk te dua

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon
Gm
Me skllav jo nuk te dua

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon