Fisniket – Shiu

Bm A
Perseri po bije shi
Bm A
pse nuk therret pse behesh fmi
G F#
pse je ashtu e pa bese
G F#
kesaj s’i thojn dashuri

Bm A
Cka do t’bejsh sod ne shtepi
Bm A
do t’flesh a do t’mesosh
G F#
do t’shikosh si bije shi
G F#
apo nenes ti ndiBmosh

A Bm
Une mendoj vetem ne ty
A G
ndersa jasht po bije shi
A Bm
une te kerkoj vetem ty
A G F#
dhe degjoj kete melodi….kete melodi

Bm A
Telefoni prore hesht
Bm A
kot pres ti nuk therret
G F#
une s’kam faj qe eshte vjesht
G F#
shi kur te bjen thon bereqet

Bm A
qdo genjehesh kur me takosh
Bm A
ke mesuar s’ke pas koh
G F#
dikur do te me kerkosh
G F#
por atehere do te jete vone