Elton Deda – Nuk kerkoj tjeter njeri

intro : G C Cm G

G                                     B7

kam kohe pa e pare, nuk di ku do jete,

Em                                   A                              A7
at vjeshte te brishte dhe zerin e saj si kristal…

C                                 D    G                   C       Cm    G
mes zerave te dimrit, mundohem ti flas

G                           B7
as vet nuk e di, pse lodhem ta gjej,

Em                                  A                                     A7
ende ndjej, ndonese ka shume akull mes nesh.

C                                   D    G                  C         B7
kjo vjeshte e heshtur, dimrin se fsheh.

refreni

Em                                     F#
se dielli ndricon prape dhe shiu pushon,

Dm                                 E                           E7
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon,

Am                                          D                          G                                E               E7
gjithshka do ta falja qe hapat e saj,te trokisnin prape te une(te une)

Em                            F#
ende syte e tu,kane ca lote te pathare

Dm                                E                           E7
si fshin dot e dashur,ndonse jemi larg…

Am                                 D                              G
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote

C                         Cm                       G
sepse ti ke nje njeri…qe te do

as vete nuk e di,pse lodhem ta gjej
ende ndjej,ndonese ka shum akull mes nesh
kjo vjesht e heshtur,dimrin se fsheh…

refreni

ne zemren time,dimri dhe vjeshta me thone per ty
jo mos kerko tjeter njeri

se dielli ndricon prap dhe shiu pushon
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon
dhe kurr mos mendo,vetem,sje ne kte bote
sepse ti ke nje njeri…qe te do