Minatori – E di se do te shohe

Am G F G

Do tvijne ditet e bukura per ne

dite te bukura te mbushura hare

C G

dhe nuk ka askush qe me ndal

C G

shtrigat e nates, djalli i zi

Am G F G

se une te dua, se une te dua ty

E di se je diku, ne enderr e mfshehur

me kerkon ne vetmi ne netet pa fund

nisu e lodhur, e lagur nga shiu

nisu ngadale me fytyre te qeshur

kah ai diell qe shndrit per ne.

Dm C (G Am)

Ndoshta gaboj,

ndoshta fare nuk je

por e ndjej se afrohesh

degjoj hapat e tu

F G Am

qe me thone se ti do te jesh ketu.

Am G F G

E di se do tvish

e di se do te shoh (4x)

Me nje mije ngjyra me te bukura vetem per ne

Dhe nuk ka askush qe me ndal

shtrigat e nates, djalli i zi

se une te dua, se une te dua ty

E di se je diku, ne enderr e mfshehur

me kerkon ne vetmi ne netet pa fund

nisu e lodhur, e lagur nga shiu

nisu ngadale me fytyre te qeshur

kah ai diell qe shndrit per ne.

Ndoshta gaboj, ndoshta fare nuk je

por e ndjej se afrohesh

degjoj hapat e tu

qe me thone se ti….

E di se do tvish

e di se do te shoh (4x)