Fisniket – Ujku plak

VERSE 1:
Am                 E
jam lodh jam mërzit,   jam ngop me dallavere
Am                 E
u mbusha politik,     vendosa me braktis
F                            Am
më ler të qetë të kem shumë më mirë
F                            E
me më sjell në gisht e ke pak vështirë

Am                 E
më lejo të marr frym, të jetoj i qetë
Am                 E
mos qaj para meje,    dua të jem vetë
F                   Am
po mendon se vetëm ti ekziston
F                       E
bukurija jote   nuk më fasinon

ref:
Dm                   Am
hajt moj shpirt mos ki merak
Dm               Am
se un jam ai ujku plak
Dm                  C
mendjen mirë ty ta lexova
Dm              (C)  (E)Am
të gjitha dëshirat ti plotsova

Verse 2:
e moj budacillë, sa je lasdruar
tu ka rritur mendja, sytë tu kan verbuar

ndeze një cigare zbrit kadalë në tokë
kur të mbetesh vetëm, mshoj murit me kokë

gjërë edhe gjatë, e ke mbar Kosovën
ku më gjete mua, të ma bësh gropën

thash e thënet tua më kan ardh te huna
dhe dashurisë sonë unë kapak i vura

ref: x2