Luan Zhegu – A do te vish (Alo Alo)

Am

U deshem shume ne te dy,

Dm

dhe c’do mengjes na gjente bashke.

E

E meriton valle dashurine..?

AM

Nuk me rri prane kur une jam larg…

 

Am Dm

Por une do t’ shkoj dhe po t’ mos vish,

G C

se koha mua me kerkon,

Dm

s’mund ta kuptosh ti dashurine

E Am

vec ne qytetet me neone!

 

Am Dm

Dikush me tha se ti do t’ vish,

G C

s’me zuri gjumi deri vone’

Dm

i the qytetit “Lamtumire”,

E Am

me prit me the ne telefon:

 

(refreni dy here)

Am Dm

“Alo, alo, alo…” ty te degjoja,

G Am

dhe zerin tend te ngrohte une prane e doja,

Dm Am

s’e fsheha lumturine dhe ne cast te thashe: “Te dua!”

B E

dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

 

…. x2

B Am

dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

 

Am Dm

 Ne nje stine dashurie diell ka gjithnji

G Am

ka dhe dimer ne mes veres, edhe vjesht’ me shi,

Dm Am

por kur endrrat thuren bukur diell ka perhere,

B E Am

kater stinet zemrat bejne pranvere.

 

E dija se do t’vish!