Ardit Gjebrea – Kur te jesh merzitur shume

Am
Ketu sdo jem do jem larguar
E
Ne toke I tretur si te tjeret
E7
Ne kafenene e preferuar
Am
Nuk do me shohin kamarieret

A
Dhe neper udhet ku kam ecur
A7 Dm/F Dm
Sdo ndihet kolla ime e thate
E7
Mbi varrin tim do te rrije I heshtur
Am
Nje qipariz si murg I ngrate

A
Ti do trishtohesh atehere
A7 Dm/F Dm
Se sdo me kesh ne dhome te gjalle
E7
Dhe kur ne xham te fryje ere
Am
Do qash me eren dalengadale

(refreni)
E7
Por kur te jesh merzitur shume
Dm Am
Ne raft te librave kerkome
Am/G C Dm
Aty do jem I fshehur une
G7 C
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

E7
Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dm Am
Dhe un do te zbres do tvi prane teje
Am/G C Dm
Ti si dikur me mall do qeshesh
G7 C
Si nje blerim pas nje rekeje.

E7
Por une do zbres

Do vij pas teje
Am
Do vij….