Mimoza Paraveli – Harroje harroje

Am—————–
E di skam te drejte
Am———Dm
Ta thuri kte kenge
Dm——–Am
Se ti djal i dashur
Am———–Dm
Te fola mbrem rende
Dm—————-C
Dhe mbrem kur u ndame
C——————Em
Nuk than naten e mire
Em——-Am
Por Tham Lamtumire

Te lutem ti falma
Gabimin e rende
Se sot zemra ime
Kendon tjeter kenge

Por vuan e jotja
Dhe dhimbjet s’durohen
Por prap nuk bashkohen
—–G
Ref Haroje, haroje
—–G———–Am
Ti dashurin tone
——Am—-G
Haroi ti brengat
–E————Am
I lumtur jeto

Dm——-
Se ti e di mir tani
Dm————–Am
Se c’eshte dashuria
——————-Dm
Nje mall dhe nje zjarr
—–Em—————Am
Qe pran gjithkush e do

Ref ……