Vjollca Luka – Do të Vish

Do Te Vish – Vjollca Luka
Dm G
Te kam pritur more djal
B C G
Te kam pritur se do’t vish
Dm G
Une e mjera duke qa
B C G
Ne ket mall te dashuris

Dm G
Ne vetmi ditet kalojn
B C G
Mallkoj ty dhe fatin tim
Dm G
Zemra ime m’thot gjithmon
B C G
Se s’do plakesh ne mergim

ref:
F G
Do te vish,do te vish
B C G
Ardhjen tende mir e di
F G I 2x
Dashuria kurr kurr nuk tretet
B C G
Ti do kthehesh prap e di
C Dm

Dm G
Ado tvi dhe ajo dit
B C G
Ne te dy s’bashku t’jem
Dm G
Perqafuar te shetisim
B C G
Si pellumbat neper qiell
Dm G
Ne vetmi ditet kalojn
B C G
Mallkoj ty dhe fatin tim
Dm G
Zemra ime m’thot gjithmon
B C G
Se s’do plakesh ne mergim

ref:
F G
Do te vish,do te vish
B C G
Ardhjen tende mir e di
F G
Dashuria kurr kurr nuk tretet
B C G
Ti do kthehesh prap e di
C Dm

Ne vetmi ditet kalojn
Mallkoj ty dhe fatin tim
Zemra ime m’thot gjithmon
Se s’do plakesh ne mergim

ref:
Do te vish,do te vish
Ardhjen tende mir e di
Dashuria kurr kurr nuk tretet
Ti do kthehesh prap e di

D-mol = Fis-mol
C-dur = E-dur
G-dur = H-dur
B-dur=D-dur
F-dur=A-dur