Klajdi Haruni – Mamica

Am

Me lepitkat blu,

Am
fustanin gjer ne gju,

Am
sa e bukur je Mamica,

Am
floket e gjata rica-rica,

Dm                               G
oh na çmende fare lozonjare.

Am
I thirra shokët e mi,

Am
te pimë nga një raki,

Am
poshte ballkonit serenate,

Am
të gjithë jemi bërë tape,

Dm
oh te keqen lali,

G
kur do na dali.

 

(refreni 2x)

Am
Hop hop ti Mamica,

Am
më çmend me ato c**,

Dm                      G
i gjithë qyteti i pelqen.

Am
Hop hop ti Mamica,

Am
sa shumë te tunden c***t,

F              G                  Am
dukesh yll ti kur kercen.

(vazhdojne akordet e strofes)
Qyteti vajza plot,
asnjera s’te ngjan dot,
nga mengjesi gjer ne darke,
ty te tunden poshte e lart,
ohh neper rrugica ato c***.

U dogj dhe Taqka i shkrete,
e cmende kete milet,
kur kalon nga shetitorja,
ndahet tjetri nga dashnorja,
iii te befsha gropen,
sa ngjan me lopen.

(refreni 2x)
Hop hop ti Mamica,
më çmend me ato c***,
i gjithë qyteti i pelqen.

Hop hop ti Mamica,
sa shumë te tunden c***t,
dukesh yll ti kur kercen.