Ilir Veliu – Rrugica

Capo 1st fret

Intro: Bm Em A Bm (2x)

Bm———————Em
Ne rrugicen tende te ngushte
A————-Bm
kaloja me shoqerine
Bm——————–Em
midis vajzave shum te vogla
A—————-Bm
te njoha un edhe ty
Bm——————Em
por jo jo jo jo s’dota besoja
A—————–Bm
se vajzen do ta dashuroja
Bm———————Em
shum e vogel vajza me dukej
A——————–Bm
dhe thash per mua s’rritet

Refreni:
Bm(2/4)—A—————-Bm
Por kaluan vite ne te dy u njohem
———–A—————–Bm
ti ishe e rritur, s’ishe me e vogel
————-A—————–Bm
me trupin e gjat dhe me syt e zi
—————-A——————–Bm(2/4)
djemte te veshtronin,gjithmon me zili

Perseritet Intro

Perseriten te njejtat akorde
II.
Ne rrugicen tende shpesh kaloja
ne sy ne u shikonim
por nje dite me un nuk durova
dhe thash te bisedonim
me fytyren tende te s’kuqur
flak prush mu afrove
fatkeqsine une parandieva
kur pash lote te leshoje

Ref:
Te besova ty se me kishe pritur
se un ty te quaja gjithmon vajz te mitur
por kur e kuptova ishte teper von
se nje djali tjeter fjalen kishe dhen.(x2)