Serenate – Himni i Dashurise (II)

Em Am

Ne bankat e shkolles moj mike

D D7 G

dy emra i gdhendem dikur

C Am

as vete nuk e di si me ike

B7 Em

dhe zemrez i vura nje gur

— Strofat me poshte kane te njejtat akorde —

U ndame nga shkolla mbaj ment

po ne nuk u ndame perjete

asnje nuk e ze vendin tend

te dyte dashuri s’mund te kete

Dashuria e pare nuk harrohet

e dyta te le nje kujtim (sic thone ne Korce)

E treta as qe te kujtohet

e katerta te con ne perfundim

Vec mali me mal nuk takohet

po njerezit takohen nje dite

G Am

U ndame ne erresire

D D7 G

jeta ndarje ka

C Am

por se zemra lamtumire

B7 Em

zemres nuk i thaaaa ….