Kenget me te fundit

Aleksander Gjoka – Zemra e Nje Gruaje

F Bb Gm C

—————-F
Zemra e një gruaje
———————-Bb
Them shpesh me vete
———————Gm
Ngjan me një xix’llonjë
—————-C
Që digjet në heshtje

F—————————————–Bb
Provoni ti buzëqeshni një zemre t’thyer
——————-Gm———————C
Mos përbuzni lotët në sytë e mallengjyer

( 2 Here )

Ref:

F————————————-Bb—–Am Gm
Mos puthësh dorën e saj kur zgjatet
Gm———————————-C
Se buzët e tua do vyshken do plaken
F———————————————-Bb—–Am
Puthje që ëndrrat zgjon në shpirt’n e valuar
————————Gm
Ngjan me lindjen e diellit
——————C
…jo s’është e vonuar

F Bb Gm C, F Bb Gm C

Bedri Islami – Goce Pejane

Cm Bb
Goc e bukur goc pejane
Cm Bb
ma e bukra e ksaj ane
#G Bb
arom pranvere erë blini
G Cm
engjellush nga dukagjini

Cm Bb
je e kendshme je mahnitse
Cm Bb
me shikime aq flladiste
#G Bb
ti me more me rembeve
G Cm
zemren time ti e theve

Ref:
Bb Cm/Bb Cm
Moj goc pejane moj goc magjike
Bb Cm/Bb Cm
shum te deshta prore me ike
Cm #G
e sa shum halle shqetsime t`reja
Bb Cm
perendesh goc nga peja(2x)

Cm Bb
Moj goc pejane por si bjeshka
Cm Bb
aq krenare sikur bjeshka
#G Bb
ty gjith jeten te adhurova
G Cm
qe te dua kur spushova
G Cm
oooohhjooo kur spushova

Ref:
Bb Cm/Bb Cm
Moj goc pejane moj goc magjike
Bb Cm/Bb Cm
shum te deshta prore me ike
Cm #G
e sa shum halle shqetsime t`reja
Bb Cm
perendesh goc nga peja(4x)

Elita 5 – Na ish njehere

Em Am

Na ish dhe nje vajze

B Em

Tani nuk eshte me

A#m Am

Ndoshta diku puthet

C B

A ndoshta diku fle

Em Am

Na ishin edhe dy sy

B Em

tani nuk me shikojne

A#m Am

ndoshta diku puthen

C B

ndoshta diku lotojne

G D

Keshtu na shkon rinia

C Em

Si iken nje pranvere

G Am

dhe mbetet vec te themi

B B

Na ish, na ish njehere

Elvana Gjata – Xheloz

Elvana Gjata – Xheloz

A#m D#m A#m

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra

A#m D#m A#m

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra

D#m F

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra

F# D#m A#m

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra

A#m

Nganjëherë ta bëj me hile

Sedrën me t’ngacmu

D#m A#m

Se e di që edhe kokën

C7 F

Ti e len për mu

A#m

Majtas – djathtas hallakatem

Kur du me t’lëndu

D#m A#m

Si për dreq më shkon më keq

F A#m

Edhe më shumë të du

G# F# F

Të du, të du, të du

D#m F A#m

Mos u bon xheloz për mu

D#m F A#m

Se ky maraz ka me t’shkallu

D#m G# C#

Zemër mos vuj, natë e ditë për mu

D#m F A#m

Se ti përjetë më ke fitu

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra (x4)

Nganjëherë ta bëj me hile

E me loz nga pak

Me t’i pa si ikin lotët

Syve rreth e qark

Vishem bukur që t’më shohin

Gjithë qyteti mu

Por unë dritën e kam marrë

Veç nga sytë e tu

Nga sytë, nga sytë e tu

Mos u bon xheloz për mu

Se ky maraz ka me t’shkallu

Zemër mos vuj, natë e ditë për mu

Se ti përjetë më ke fitu

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra (x4)

Ti mos u bon xheloz për mu

Se ky maraz ka me t’shkallu

Zemër mos vuj, natë e ditë për mu

Se ti përjetë më ke fitu

Se ti përjetë më ke fitu!

Florian Kavaja – Ti po më mundon

‘TI PO MË MUNDON!

Part 1

Mi- Do+

…..Un kitaren mbaj në dor’

Mi- Do+

…..Një dit vjeshte un këndoj

Mi- La-

…..Dhe mendoj për syt e tu

Re+……… Re+ Mi-

…..Në zemër në zemër të kam këtu.

Ref:

Do+ Re+

…..Kjo zemra ime e coptuar

Do+ Mi-

…..Sonte është e munduar

Sol Re+

…..Mbase ti po më mundon

Do+ Mi-

…..Por zemra ime të dashuron

( 2 herë)……dueto

Part 2

Mi- Do+

…..Iku vera erdhi vjeshta

Mi- Do+

…..Për ty vazhdoj e këndoj

Mi- La-

…..Edhe pse ndashta një dit’

Re+……..Re+ Mi-

…..Syt e tu do t’ m’ dashurojn’

Teksti: Florian Kavaja

Muzika: Florian Kavaja

TNT – Le të Qeshin Syt e Tu

Am C G C
Je e vogel per merak
C G C
Eja shpirto, eja pak
Dm G Am
Me pusho moj ne krahror
G Am
Zgjatma t’voglen dore

C G C
Po me merre oh, sikur vala
C G C
Jeten time ty ta fala
Dm G Am
Ty ta fala krejt rinin
G Am I 2x
Ma shkurto vetmin

ref;
F C Dm G Am
Le te qeshin syt e tu, ajo ftyr qe shume e du
F C Dm G Am I 2x
Qeshu moj me t’voglen goj, me ty jeta le t’me shkoj

C G C
Je e vogel per merak
C G C
Eja shpirto, eja pak
Dm G Am
Me pusho moj ne krahror
G Am
Zgjatma t’voglen dore
C G C
Po me merre oh, sikur vala
C G C
Jeten time ty ta fala
Dm G Am
Ty ta fala krejt rinin
G Am I 2x
Ma shkurto vetmin
F C Dm G Am
Le te qeshin syt e tu, ajo ftyr qe shume e du
F C Dm G Am I 2x
Qeshu moj me t’voglen goj, me ty jeta le t’me shkoj

 

TNT – Ska me shqipen tonë

intro; H Cism A H I 4x
A Gis Fis HHH A-H I 2x
H Cism A H
A e dini a e dini shqipja jon sa mir tingllon
Cism A H
me çifteli e me gitar kur nga shpirti ti këndoj
Cism
me rapsod e me roker
A Gis Fis H
o jooooo s’ka me shqipen tone I x2

H Cism A H
Ska nevoj për huazim mir e din se ësht mashtrim
H Cis A H
pun pun nat e dit kërkojn tvjetrit dhe te rrijnt
H Cism
me roker e me rapsod
A Gis Fis H
o jooooo s’ka me shqipën tone I 2x

H Cism A H
A e dini a e dini shqipja jon sa mir tingllon
Cism A H
me çifteli e me gitar kur nga shpirti ti këndoj
Cism
me rapsod e me roker
A Gis Fis H
o jooooo s’ka me shqipen tone I x2

Vjollca Luka – Do të Vish

Do Te Vish – Vjollca Luka
Dm G
Te kam pritur more djal
B C G
Te kam pritur se do’t vish
Dm G
Une e mjera duke qa
B C G
Ne ket mall te dashuris

Dm G
Ne vetmi ditet kalojn
B C G
Mallkoj ty dhe fatin tim
Dm G
Zemra ime m’thot gjithmon
B C G
Se s’do plakesh ne mergim

ref:
F G
Do te vish,do te vish
B C G
Ardhjen tende mir e di
F G I 2x
Dashuria kurr kurr nuk tretet
B C G
Ti do kthehesh prap e di
C Dm

Dm G
Ado tvi dhe ajo dit
B C G
Ne te dy s’bashku t’jem
Dm G
Perqafuar te shetisim
B C G
Si pellumbat neper qiell
Dm G
Ne vetmi ditet kalojn
B C G
Mallkoj ty dhe fatin tim
Dm G
Zemra ime m’thot gjithmon
B C G
Se s’do plakesh ne mergim

ref:
F G
Do te vish,do te vish
B C G
Ardhjen tende mir e di
F G
Dashuria kurr kurr nuk tretet
B C G
Ti do kthehesh prap e di
C Dm

Ne vetmi ditet kalojn
Mallkoj ty dhe fatin tim
Zemra ime m’thot gjithmon
Se s’do plakesh ne mergim

ref:
Do te vish,do te vish
Ardhjen tende mir e di
Dashuria kurr kurr nuk tretet
Ti do kthehesh prap e di

D-mol = Fis-mol
C-dur = E-dur
G-dur = H-dur
B-dur=D-dur
F-dur=A-dur
 

Taulant Bajraliu – Duro Zemer

Em D Em D Em
E kuptova te verteten, nuk e dua me ket Jet
Em D Em D Em
dikuj qe ja fala Jeten, me ka lan mua te shkret

Refrain: 2x

G Am
Duro Zemer, duro Zemer Ti duro
Em Am Am Em
krejt hallall ja kisha ba, krejt hallall ja kisha ba
C D Em
me u kthy qysh po vuj mem pa

Em Am D G
Kisha vdek, oh kisha vdek, sot Kurban ju kisha ba
Em D C D Em
le te kthehet ajo vet, Dora e saj oh mu mem vra

Em D Em D Em
A ka Akull per ket Zemer , Lotin tim oh me ma ngrij
Em D Em D Em
po e thrras gjdo Nat ne Emer, nuk pushojn kta Lot e mi

Refrain: 2x
G Am
Duro Zemer, duro Zemer Ti duro
Em Am Am Em
krejt hallall ja kisha ba, krejt hallall ja kisha ba
C D Em
me u kthy, qysh po vuj mem pa

– 4x
Em Am D G
Kisha vdek, oh kisha vdek, sot Kurban ju kisha ba
Em D C D Em
le te kthehet ajo vet, Dora e saj oh mu mem vra

TNT – 200 Ditë

Am Gis C
Ishte vere moj kur me la
G F G Am
ishin ditet plot vetmi
Am Gis C
200 ditë mu duken shumë
G F G Am
zemra m’digjej si qiri (2x)

C H A
Je me e bukura ne këtë botë
C H A CisDm
për ty sonte e çoj këtë gote
Dm Am
200 ditë e hiç me pake
F Dm F Am
unë i mjeri s’jam rahat (2x)

Am C
Ty te kam moj për merak
G F Am
ti ma dogje shpirtin flakë
Am C
mos më shtin moj me t’ba be
G F G Am
qe te vuaj mos më le (2x)

C H A
Je me e bukura ne këtë botë
C H A CisDm
për ty sonte e çoj këtë gote
Dm Am
200 ditë e hiç me pake
F Dm F Am
unë i mjeri s’jam rahat (2x)

A-m = Fis-mol
C-dur=A-dur
Gis = F
H = Gis
F=G
G=E-dur

 Akorde.al - © Akordet jane prone intelektuale e autoreve.

Kontakto | Përralla dhe Fëmijët |

RSS Feed.